Deneyimden Çocuğa Projesi’nin ikinci aşaması başladı

Sivil Toplum İçin Destek Vakfı Çocuk Fonu Projesi kapsamında yürüttüğümüz “Deneyimden Çocuğa” projesi ikinci aşaması olan mentor eğitimleri bugün Ankara’da başladı ve üç gün boyunca devam edecek.

Proje ile Hayat Sende temel stratejileri doğrultusunda koruma altındaki çocuk ve gençlerin sahip oldukları hakları bilmeleri ve haklara erişim mekanizmaları konusunda kapasite geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Ocak 2019- Mart 2020 tarihleri arasında yürütülen projede koruma deneyimi olan gençlerin katılımı ile ihtiyaç alanlarının ve potansiyel çözüm önerilerinin tartışılacağı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay sonucunda Koruma Sonrası Topluma Geçiş Rehberi hazırlandı ve yayınlandı. 

Projenin ikinci faaliyeti korumada olan 18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencisi 20 gence, haklara erişim, savunuculuk ve mentorluk becerileri alanlarında eğitim verilecek. Mentor eğitimi alan gençler aracılığı ile korumada olan 10-15 yaş arası Ankara’da bulunan kurumlardaki 150 çocuğa temel haklar ve koruma altında olmaktan kaynaklı sahip olunan haklara erişim eğitimleri verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir