Siz de doğumgününüzde size hediye alınması yerine doğumgününüzü koruma altındaki çocuk ve gençlere armağan edebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken bağlantıdan doğumgünü etkinliğinizi oluşturup sosyal medya hesaplarınızda ve e-posta gruplarınızda yaygınlaştırmak.

“Bana kim bağış yapar ki?” demeyin. Siz isteyin, yüreği daha iyi bir toplum için atan onlarca destekçiniz olacak. Genç öğrenci arkadaşlarımız bile 2.000 TL’ye yakın bağışlar toplayabiliyor. Bu bağışlarsa Hayat Sende tarafından, şeffaf ve etkili bir şekilde kullanılıyor.

Hem bağış toplanmasa bile yaygınlaştırmanız ile yüzlerce kişi Hayat Sende’den ve koruma altındaki çocukların sorunları ve çözüm önerilerimizden haberdar olur. Daha ne isteriz ki?

Haydi, durmayın başlayın. Çocukların hayatında fark yaratmak hiç de zor değil. Yeter ki isteyin.

Hayat Sende, Türkiye’nin Şeffaflık Platformu Açık Açık’ın üyesidir. Açık Açık’ta oluşturduğumuz beyanlara ulaşmak için tıklayınız.

Dört yıl önce tanıştığım Hayat Sende ile hayatım kökünden değişti. Hayat Sende’nin düzenlediği kamplara katıldım. Onların verdiği mentorluk desteğiyle Okan Üniversitesi Liseli Sosyal Girişimciler Yarışmasında birinci olup, yüzde yüz burs kazandım. Halen bu üniversitede eğitimime devam ediyorum. İleride psikolog olmayı hedefliyorum.

Gönül rahatlığıyla diyebilirim ki, Hayat Sende hayatıma dokunan en etkili yapı oldu.

İrem