Hayat Sende olarak Dalyan Vakfı’nın desteğiyle Geleceğe Koşanlar projesini yürütüyoruz.

Projede koruma altında yetişen çocuk ve gençleri maddi ve sosyal açılar ile kariyer açısından bütüncül bir stratejiyle destekliyoruz.

Projede mentorluk desteğine ilişkin altyapıları Dalyan Vakfı’nın desteğiyle oluştururken, burs ve eğitim programlarımızı sizlerin katkılarıyla şekillendiriyoruz. Projede ilk yıl 30 olmak üzere, üç yıl içinde koruma altında yetişen 157 gence ulaşılması planlanmaktadır.

Geleceğe Koşanlar Mentorluk Programı

 Verdiğiniz burs sayesinde geleceğimin ilk adımlarına basamak koydum. Harcamadım çünkü harcamam gereken daha önemli bir zaman yaklaşıyor ve başka arkadaşlarım gibi savrulmak istemiyorum. Birikim yapmama yardımcı oldunuz ve belki de ilk kiramı siz karşılamış ve beni tehlikelerden bir ay uzak tutmuş oldunuz. Ben de hayatımı rayına oturttuğum zaman Hayat Sende Derneği’ne zaman ayırmak, etkinliklere destek olmak, en önemlisi de bir parçanız olmak isterim. Bu dönem beni şemsiyeniz altınıza aldığınız için teşekkür ederim. İyi yürekli insanlar her zaman lazım bize.

Suzan

Okulun ilk senesinde çizim derslerimiz başlamıştı ve benim bir bilgisayarım yoktu. Bölüm derslerinin zor olması nedeniyle her zaman çalışmam gerekiyordu. Ders kitaplarımızın fiyatları da oldukça pahalı olabiliyordu. Tüm bunları düşününce şimdi anlayabiliyorum Hayat Sende’nin bana verdiği desteği.

 O dönemlerde Hayat Sende Derneği ile karşılaştık. Görüştük, konuştuk. Bana bir bilgisayar verdiler. Burs verdiler. İşte Hayat Sende ile böyle tanışmıştım. Bursumla ders kitaplarımı karşıladım, derslerime hazırlandım ve artık çizim yapabiliyordum rahatça. Sadece maddi değil, bir o kadar da manevi desteklerini gördüm. Benimle ilgilendiler. Beni dinlediler. Yaz döneminde staj yapmamı sağladılar. Hep yol gösterici oldular bana. Hiç bir zaman desteklerini esirgemediler, hep yardımcı oldular.

Serhat

Hayat Sende, Türkiye’nin Şeffaflık Platformu Açık Açık’ın üyesidir. Açık Açık’ta oluşturduğumuz beyanlara ulaşmak için tıklayınız.

Katkılarınız için tıklayınız.