Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

40. İstanbul Maratonunda da Geleceğe Koştuk!

40. İstanbul Maratonunda da Geleceğe Koştuk!

40. İstanbul Maratonunda da Geleceğe Koştuk!

Devlet korumasında yetişen bir grup idealist genç tarafından kurulan derneğimizin gönüllüleri, bu yıl da İstanbul Maratonunda koruma altında yetişen çocuk ve gençler için hayata geçirdiğimiz “Geleceğe Koşanlar: Burs, Kamp ve Mentorluk Projesi” için koşarak; köprü üzerindeki coşkulu kalabalığın bir parçası oldular ve projemiz için fon topladılar.

Geleceğe Koşanlar Projesi kapsamında biyolojik ebeveynlerinden ayrı yetişen çocuk ve gençlerin sosyal yaşama uyumları güçlü ve özgüvenleri yüksek bireyler olarak hayata atılması için çalışmalar yapılmakta olup, proje kapsamında 2017 yılında 47 gence burs, mentorluk, eğitim ve kamp desteği sağlanmıştır. Projenin mentorluğa ilişkin idari giderler kısmı Dalyan Vakfı tarafından, burs fonuna kaynak oluşturma kısmı ise başta İstanbul Maratonunda toplanan bağışlar olmak üzere burs bağışlarından oluşturulmuştur.

Koruma altındaki daha fazla gencin Geleğe Koşanlar: Burs, Kamp ve Mentorluk Projesinden faydalanabilmesi için Joker Mağazaları Gönüllüleri ve TUSAŞ Koşu Topluluğu bizimle birlikte adımlarını atarken, Ankara'dan gelen katılımcıların lojistik ihtiyaçlarını ise; FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. karşılayarak kampanyamıza destek oldular.

Geleceğe Koşanlar Projemize kaynak yaratmak ve daha fazla gencin hayatına dokunmak için başlattığımız İstanbul Maratonu Bağış Kampanyası 30 Kasım Cuma Günü'ne kadar devam ediyor.

Bizimle birlikte bu umudun parçası olmak için lütfen tıklayınız.

İçeriği Paylaş:

Yazar Hayat Sende

Hayat  Sende
Devlet koruması altındaki çocuk ve gençlerin hayata eşit, güçlü ve ayrımcılığa uğramadan atıldığı bir dünya için Hayat Sende...

İlginizi Çekebilir: