İSTANBUL MARATONU

İstanbul Maratonu her sene Kasım’ın ikinci pazarı İstanbul’da gerçekleştirilir. 10 km, 15 km ve 42 km olmak üzere üç farklı koşuya katılabilirsiniz. Koşular hakkında detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Hayat Sende Derneği 2015 yılından beri İstanbul Maratonu’nda koşarak bağış toplamaktadır. Buraya tıklayarak sizde kendi kampanyanızı oluşturabilirsiniz.

Kampanyayı aşağıdaki adımları izleyerek veya videoyu izleyerek oluşturabilirsiniz.

1. Linke tıklayınız.

2. Kampanyanı Başlat’a tıklayınız.

3. Yeni kayıt oluşturarak veya Facebook hesabınızla giriş yapınız.

4. Yeni Kampanya Yarat’a tıklayınız.

5. Kampanya Başlığı’na İstanbul Maratonu yazın ve altına neden bu kampanyayı oluşturduğunuza dair kısa bir açıklama yazın.

6. Kampanyanız için bir hedef belirleyin ve eğer isterseniz varsayılan görseli değiştirin.

7. Son olarak Kampanyamı Oluştur’a tıklayın ve kampanyanızın Hayat Sende tarafından onaylanmasını bekleyin.

8. Tebrikler İstanbul Maratonu için bir kampanya olusturdunuz artık bu linki istediğiniz yerlerde paylaşarak bağış toplayabilirsiniz.

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları için kaynak yaratabilirsiniz.

Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası maratonlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurabilirler. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bu sistemle koşucular kendi çevrelerini bağış yapma konusunda teşvik etmekte ve bağışçılık kültürünün yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Bağışlar doğrudan  hayat sendenin ilgili projesi icin resmi banka hesabına yapılır.

Istanbul Maratonu ile sadece bağış toplamaz aynı zamanda, çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç ve dikkat çekmek istediğin bir konu için sosyal çevrenize mail gönderip duyurusunu yaparsınız. Bağış toplayarak farkındalık yaratır ve bir sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz.

Oluşturduğunuz koşucu profilinizi mail yoluyla, sosyal medya hesapları üzerinden arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz.

Fonzip Kampanya sistemi ile sizin icin bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikaları iletilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için bizlere istanbulmaratonu@hayatsende.org adresinden ulaşabilirsiniz.