Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!

DESTEKÇİLERİMİZ

 

Joker’e Kucak Dolusu Sevgiler!

Hayat Sende Derneği olarak, devlet koruması altındaki çocukların daha iyi bir geleceğe sahip olması için yenilikçi çözümler üretmeye durmaksızın devam ediyoruz. Bu kapsamlı ve uzun soluklu yolculuğumuzda, hem maddi hem de manevi desteğini bizlerden esirgemeyen birçok firma bulunuyor. Bu blog yazımızda sizlere, bu firmalardan birisi olan Joker’i tanıtmak ve Joker’le yapmış olduğumuz ortak faaliyetleri açıklamak istiyoruz.

Joker Firması Hakkında

25 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerini sürdüren Joker firması, 13 ilde 71 mağazası ve 600’den fazla çalışanıyla, yılda 15 milyon ebeveyne ulaşan ve anne - bebek alışverişi sektöründe öne çıkan firmalardan bir tanesidir.

Mağazaları ve www.joker.com.tr internet sitesi üzerinden satışlarını sürdüren firma, “Annelerin Joker’i” yaklaşımıyla hareket ederek, çocuk ve bebek alışverişinde kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla tüketicilerine sunmaya devam etmektedir.

Joker Gönüllüleri

Joker Gönüllüleri; şirket çalışanlarını bireysel olarak sosyal sorumluluğa teşvik etmenin yanı sıra; aile, bebek ve çocuk odaklı toplumsal değerleri desteklemek ve hayata geçirmek amacıyla 2017 yılında oluşturulmuş kurumsal bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu projenin amacı, işbirliği yapılan derneklerle belirlenen ortak hedefler doğrultusunda, ihtiyaç sahibi bireylerin yaşamlarına doğrudan dokunabilmektir.

Joker’le Birlikte Yürüttüğümüz Faaliyetler

1. İstanbul Maratonu Koşusu

Kasım 2017 tarihinde düzenlenen İstanbul Maratonuna katılan 76 Joker Gönüllüsü, Hayat Sende Derneği ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı adına koşmuş ve her iki dernek adına toplamda 37.549₺ bağış toplamıştır. 2018 yılında düzenlenen İstanbul Maratonuna yine dernekler adına katılan Joker Gönüllüleri, toplamda 44.450₺ bağış toplamıştır.

Maraton Koşusundan Renkli Görüntüler

https://www.joker.com.tr/uploads/media/default/0001/07/0ac8b83b3a662a2181428e70fb3d35a6c8f98401.png

2. Bebek Odası Mobilya Bağışı

2017 yılında düzenlenen bağış etkinliği kapsamında, Joker mağazalarında satışa sunulan 319 adet bebek odası mobilyası, derneğimiz aracılığıyla İstanbul’daki 11 adet çocuk merkezine ulaştırılmıştır.

3. Oyuncak Kardeşliği Projesi

2017 yılında firma tarafından yürütülen Oyuncak Kardeşliği projesi kapsamında 800 adet oyuncak, derneğimiz aracılığıyla koruma altındaki çocuklara ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı aracılığıyla Mardin ve Sakarya’da kurulan Oyuncak Kütüphanesi projesine ulaştırıldı.

4. Tanıtıcı Reklam Filmleri

2018 yılında firma tarafından organize edilen reklam çalışmaları ile birlikte derneğimizi tanıtan 3 ayrı reklam filmi hazırlanmış ve Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarında yayınlanmıştır. Ünlü oyuncular tarafından seslendirilen reklam filmlerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Anneler Günü için Hazırladığımız Reklam Filmi (Beste Bereket)

https://www.youtube.com/watch?v=qB7ks83dvAo

Anneler Günü için Hazırladığımız Reklam Filmi (Pınar Altuğ)

https://www.youtube.com/watch?v=gKFkoK1t4k0

Babalar Günü için Hazırladığımız Reklam Filmi (Altan Erkekli)

https://www.youtube.com/watch?v=U0NuRLOOZGw

 

5. Geleceğe İyilik Kat Günü Etkinlikleri

Firmanın Temmuz 2018 ve Aralık 2018 aylarında, Şişli’deki merkez ofisinde düzenlenen Geleceğe İyilik Kat günü kapsamında, derneğimiz ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile ortak düzenlenen etkinliğe katıldık. Bu etkinlik kapsamında, firma çalışanlarına faaliyetlerimizi ve düzenlediğimiz etkinlikleri tüm firma çalışanlarına duyurma fırsatı yakaladık.

6. Dünya Çocuk Hakları Günü - Arzu Işıklı ile Düzenlenen Söyleşi

Dünya Çocuk Hakları gününde, derneğimizin İstanbul Temsilciliğini yürüten Sn. Arzu Işıklı’yı merkez ofislerinde ağırlayan Joker firması, Arzu Işıklı ile birlikte; derneğimizin amacı, koruyucu aile kavramının ne olduğu, nasıl koruyucu aile olunabileceği ve koruyucu aile olmak isteyenlere öneriler konularında dinleyicileri bilgilendiren bir video konferans düzenledi. Bu çalışmaya aşağıdaki video aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zYm5AYRRIHo

 

Birlikte Daha Nice Güzel Etkinliklere

Yukarıda sıraladığımız etkinlikler, Joker firması ile geçtiğimiz iki yıl içinde düzenlemiş olduğumuz ortak projelerin yalnızca öne çıkanları. Annelerin Joker’i olmak amacıyla yola çıkan ve bugün Türkiye’nin önde gelen anne ve bebek alışveriş mağazalarından birisi olan Joker’e, bizlere hem maddi hem de manevi destekleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sizler de, derneğimizin destekçisi olmak ve koruma altındaki gençlere daha sağlıklı bir gelecek inşa etme yolculuğumuza bizlere yol arkadaşı olmak isterseniz; bilgi@hayatsende.org adresinden ya da  +90 312 229 44 46, +90 538 943 63 76 nolu cep telefonlarından  bizlere ulaşabilir ve hayat sende derneği gönüllüsü olma konusunda bizlerden bilgi alabilirsiniz.