Gençlik Akademisi

2012 yılında hayata geçirdiğimiz Gençlik Akademimizle devlet koruması altında
yetişen binlerce gence eğitimler verdik.

Sosyal Duvarları Yıkalım

Sabancı Vakfı Hibe Programları desteğiyle hayata geçirdiğimiz Sosyal Duvarları Yıkalım projemizle koruma altındaki çocuk ve gençleri medyada ötekileştiren söylemlerle mücadele ettik.

Koruma Altındaki Gençler Akademisi

Koruma Altındaki Gençler Akademisi Projemizle koruma altında yetişen gençlerimize UPS Vakfı, Sabancı Vakfı gibi kurumların desteğiyle kamplarımızla eğitimler vermeye başladık.

Yurt Dernekleri Geleceğini Tartışıyor

Sivil Düşün AB Programının Desteğiyle korumadan ayrılan bireylerin kurduğu derneklerin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ihtiyaç analizi gerçekleştirdik.yetişen binlerce gence eğitimler verdik.

BenKare Doğa Fotoğrafçılığı Eğitimleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte 7 ilden 70 gencin Doğa Fotoğraflama Eğitimi ve doğada çekilen fotoğrafların sergilenmesi çalışmasını
gerçekleştirdik.

Çalışma Ziyaretleri

Farklı ülkelere gerçekleştirdiğimiz onlarca çalışma ziyaretiyle dünyada çocuk koruma alanındaki yenilikçi yaklaşımların ülkemizde yaygınlaşması için çalıştık.

Farkındalık Çalışmaları

42 bin kişiye koruma altındaki çocuklar ve aile temelli hizmetleri anlatan sunum gerçekleştirdik. Uluslararası alandan yüzlerce yenilikçi yayını Türkçeye kazandırdık.

Uluslararası Koruyucu Aile Modeli Sempozyumu

Çocuk koruma sisteminde, aile ve toplum temelli modellere uluslararası bakışları incelemek ve Türkiye’ de uygulanan koruyucu aile modelini uluslararası modellerle karşılaştırmak için alandaki derneklerle birlikte Uluslararası Koruyucu Aile Sempozyumunu gerçekleştirdik.

Biyolojik Aileye Dönüş ve Aile Yanında Destek Projesi Çalıştayı

Biyolojik Aileye Dönüş ve Aile Yanında Destek Projesi Değerlendirme Çalıştayı alanda çalışan sivil toplum örgütlerinin ve kamu kurumlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdik.

Müslüman Ülkelerde Koruyucu Aile Çalıştayı

Family for Every Child Ağı ile birlikte Müslüman ülkelerdeki koruyucu aile modellerinin incelenmesi ve karşılaştırılması için çalıştay düzenledik.

Doğada Ben Projesi

Akbank tarafından Şehrin İyi Hali Projesi kapsamında İstanbul’ daki Çocuk Evleri arasında Belgrad Ormanı’nda Oryantiring Turnuvası düzenledik.

Bakım Evlerinde Kalan Çocukların Gözünden Çocuk Koruma Sistemi Çalıştayı

Çocuklarla Güçlüyüz Hibe Programı kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürlüğü ile birlikte; sevgi evi ve çocuk evlerinden 20 çocuğun katılımıyla, çocukların çocuk koruma sistemini değerlendirdikleri bir çalıştay düzenledik.

15.200

Sivil Düşün AB Programının desteğiyle koruma kararı haksız yere kaldırılan 15.200 kişinin sorunlarının ele alındığı “15.200” belgeseli gösterimi gerçekleştirilmiştir.

Korumadan Ayrılan Bireylerin İstihdam Olanaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayı


Çalıştay kapsamında, korumadan ayrılan bireylerin istihdam edilme süreci öncesi, sonrası ve istihdam sürecinde yaşadıkları güçlükleri belirlemek ve olası
çözümleri üretmek amacıyla, alanında uzman kişiler 13 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da Hayat Sende ev sahipliğinde bir araya gelmiştir. 

Kardeşler Ayrılmasın

Yuva ve Yurtlardaki #KardeşlerAyrılmasın dedik ve bir haftada başarıya ulaştık. Kampanya change.org üzerinden 12 bin imzaya ulaştı.

Yurt Müzesi Kurulsun

Sivil Toplum Geliştirme Merkezinin desteğiyle kapatılması planlanan yurtlardan birinin müzeye dönüştürülmesini ve çocukluğunu yuvada geçirmiş kişilerin geçmişleriyle bağlantılarının koparılmamasını talep ettik.

#18yascokerken

Yurtlardan ayrılmak için #18yascokerken dedik. Korumadan ayrılan gençler için çok önemli kazanımlar sağladık. Kampanya sonucunda 25 bin imza toplayıp
önemli bir farkındalığa imza attık.

#Susma #Elazığ

Elazığ’ da yaşanan istismar olayıyla ilgili #Susma #Elazığ kampanyamızı yürütüp 200 sivil toplum örgütünün desteğiyle etkili bir savunuculuk kampanyası yürüttük.

Hayat Sende’nin sizlerin desteğiyle tamamladığı projelerin yayınlarına Yayın ve Raporlarımız bağlantısından ulaşabilirsiniz. tıklayınız.