Bağış Koşusu Gönüllülüğü | Hayat Sende Derneği Skip to content

Bağış Koşusu Gönüllülüğü

Birlikte Koşalım, Destek Olalım...

Hayat Sende Derneği 2015 yılından beri İstanbul Maratonu’nda koşarak bağış toplamaktadır. İstanbul Maratonun’a (https://www.maraton.istanbul/) kaydınızı yaptırdıktan sonra kendi koşu kampanyanızı https://ipk.adimadim.org/ sayfasından oluşturarak gönüllümüz olabilirsiniz.

İstanbul Maratonu ile sadece bağış toplamaz aynı zamanda, çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç ve dikkat çekmek istediğin bir konu için sosyal çevrenize mail gönderip duyurusunu yaparsınız. Bağış toplayarak farkındalık yaratır ve bir sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz.

Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası maratonlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurabilirler. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bu sistemle koşucular kendi çevrelerini bağış yapma konusunda teşvik etmekte ve bağışçılık kültürünün yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Bağışlar doğrudan hayat sendenin ilgili projesi icin resmi banka hesabına yapılır.

Oluşturduğunuz koşucu profilinizi mail yoluyla, sosyal medya hesapları üzerinden arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizlere istanbulmaratonu@hayatsende.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Gönüllü El Kitapçığımızı indirmek için tıklayın…