Hakkımızda - Hayat Sende Derneği Skip to content

Hakkımızda

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği (Hayat Sende), 2007 yılında devlet koruması altında yetişen bir grup idealist genç tarafından kurulmuş olup devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılması vizyonuyla çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Hayat Sende, Sabancı Vakfı tarafından 2012 ve 2014 yıllarında Fark Yaratan seçilmiş, Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülü’nü almış, dünyanın en büyük sosyal girişimcilik ağı Ashoka Vakfı tarafından 2015 yılında desteklenmeye değer bulunmuş, Ulusal Gençlik Parlamentosu tarafından 2014 yılında Yılın Sivil Toplum Örgütü seçilmiş, Asia21 Girişimi tarafından 2016 yılında Asya’nın en etkili 24 örgütünden biri olarak desteklenmeye değer bulunmuştur.

Hayat Sende, koruma altındaki çocukların hayatlarına yenilikçi çözümler getirmek vizyonuyla birçok ulusal ve uluslararası platformların içinde yer almaktadır.

Hayat Sende Logo

VİZYON

Koruma altında yetişen çocuk ve gençler ile korumadan ayrılan bireylerin haklarına erişebildiği bir dünya.

MİSYON

Koruma altındaki çocuk ve gençler ile korumadan ayrılan bireylere yönelik yenilikçi politikalar geliştirmek ve buna hizmet edecek uygulamalar yapmak.

TEMEL DEĞERLER

  • Partilerüstülük
  • Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik
  • Hak Temellilik
  • Eşitlik
  • Yenilikçilik ve Çözüm Odaklılık
DERNEK MÜZİĞİMİZ