Mentorluk - Hayat Sende Derneği Skip to content

MENTORLUK

Koruma altında yetişen gençleri mentorluk programları ile destekliyoruz. Mentorluk programlarının amacı koruma altındaki gençlere kariyer gelişimi, kişisel gelişim ve akademik gelişim noktasında destek sağlamaktır. Bu amaçla alanında deneyimli mentorlar ile koruma altında yetişen gençleri bir araya getiriyoruz.

Yabancı Dil Geliştirme ve Mentorluk Programı

Programda koruma altında yetişen üniversite öğrencisi gençlerin yabancı dil gelişimlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir. Amaç gençlere birebir ders anlatmanın ötesinde yabancı dil öğrenme yöntemlerini keşfetmelerine destek olmak ve yetkinliklerini artırmaktır.

Mentorluk programı 6 aylık dönemde ve ONLINE olarak gerçekleştirilmektedir. Haftada bir gün en az 2 en çok 5 saatlik görüşmelerle yabancı dil geliştirme sürecinde gençlere birebir destek sağlanmaktadır. 

Programda dil yeterliliği ileri düzeyde olan ve bunu belge ile kanıtlayabilen veya yabancı dil öğretmenliği/bölümü  mezunu olan bireyler gönüllü mentor olarak yer almaktadır.

2023 yılına kadar yabancı dil mentorluk programından yararlanan genç sayısı 84

 Bu programda mentor olarak yer almak istiyorsanız formu doldurabilirsiniz.

Bu programda menti olarak yer almak istiyorsanız [email protected] adresine mail atabilirsiniz!

Kariyer Mentorluk Programı

Koruma altında yetişen üniversite öğrencisi/mezunu 18-30 yaş arasındaki gençlerin kariyer gelişimlerine yönelik becerilerini deneyim paylaşımı ile geliştirmek hedeflenmektedir. 

Programda gencin ihtiyacı olan alanlarda becerisinin artırılması; üniversite, iş ve kariyer alanlarında güçlü ve zayıf yanlarını keşfetmesi; mentor ile planlı bir karşılıklı öğrenme süreci oluşturması amaçlanmaktadır. Ayrıca mentorların deneyim ve bilgi paylaşımı; gençlerle çalışma becerilerinin de gelişmesi sağlanmaktadır.

30 yaş ve üstü, üniversite mezunu, kendi öğrenme deneyimlerini aktarmaya istekli, gençlerle çalışma motivasyonuna sahip ve karşılıklı öğrenmeye açık gönüllüler mentor olarak yer almaktadır. 

2023 yılına kadar 14 genç kariyer mentorluk programından yararlanmıştır.

 Bu programda mentor olarak yer almak istiyorsanız bu  formu doldurabilirsiniz. 

Bu programda menti olarak yer almak istiyorsanız bu formu doldurabilirsiniz.

Teşekkürler Zorlu Holding!

Zorlu Holding Kurumsal Gönüllülük Programı Kıvılcımlar Hareketi devlet koruması altında yetişen üniversite öğrencisi gençlerin kariyer ve İngilizce dil gelişimlerine destek oluyor!

Mentorluk programımızı Zorlu Holding Kurumsal Gönüllülük Programı Kıvılcımlar Hareketi iş birliği ile gerçekleştirmekteyiz.

Mentorluk programlarında Kıvılcımlar koruma altındaki üniversite öğrencisi gençlerle bire bir eşleştirilerek her hafta düzenli görüşmeler gerçekleştiriyor. Programdaki mentor ve menti arasındaki ilişkiyi sağlamak için Hayat Sende Derneği grup kolaylaştırıcıları görev alıyor.
2021’den beri devam eden projede toplamda 46 Zorlu Holding çalışanı Kıvılcım,  koruma altında olan 53 üniversiteli  gence konuşma, yazma, okuma ve genel İngilizce alanlarında birebir mentorluk sağladı. 

 Zorlu Holding Kıvılcım SayısıProgramdan Faydalanan Koruma Altındaki Üniversiteli Genç Sayısı
20212228
20222425
   

Ayrıca Kıvılcımlar kendi kariyer yolculuklarından yola çıkarak koruma altındaki gençlerin kariyer gelişimlerine de katkı sunmaktadır.