Projeler / Akbank - Şehrin İyi Hali - Hayat Sende Derneği Skip to content
Projeler / Akbank - Şehrin İyi Hali - Hayat Sende Derneği

Projeler / Akbank - Şehrin İyi Hali

Şehrin İyi Hali'nde Doğru Sözlük Farkındalık Projesi

Akbank’ın desteği ile yürütülen ve her yıl katıldığımız Şehrin İyi Hali Projesi’ni  2020 yılında çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. 18-19-20-23-24 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleşen Doğru Sözlük Farkındalık Atölyeleri’nde 300’ün üzerinde üniversite öğrencisi genç ile buluştuk.

Koruma altında yetişen bireylerin medyada ve toplumda karşılaştığı olumsuz ve etiketleyici söylemlerle mücadele etmek amacıyla oluşturulan Doğru Sözlük çalışmasını gençlerle konuştuk ve fikirlerini sorduk. Atölye sonucunda katılımcı gençler Doğru Sözlük’ü sosyal medyalarında paylaşarak olumsuz söylemlerle mücadelede aktif rol aldılar. 

Bilgi için ayrıca www.sehriniyihali.com adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Etkileşim, Paylaşım, Keşif, Yaratıcılık...

2017 yılından itibaren Akbank ortaklığı ile gerçekleştirilen Şehrin İyi Hali Projesi koruma altındaki çocuklar ile gönüllü öğrencilerin bir araya gelerek yapılan etkinliklerle etkileşime geçmesini sağlanmaktadır.

Etkinlikler ile koruma altındaki çocuklara etkileşim, paylaşma ortamı sağlaması, yaratıcılıklarının harekete geçmesi için imkân sağlaması, hayal ettikleriyle etraflarını keşfetmeye başlamaları ve beraberinde iletişim kurarak soyut düşüncelerinin somutlaşmasını yaparak öğrenme fırsatı tanınmaktadır.

Proje kapsamında gerçekleştirilen oryantiring ve oyuncak tasarlama atölyesi ile koruma altındaki 100 çocuğa ulaşılmıştır.

Bültenimize üye olarak güncel olaylardan, eğitim ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz:

*Bültene abone olarak, KVKK Aydınlatma Metnini ve Gizlilik Politikasını okuyup kabul etmiş sayılırsınız.