Projeler / Akbank - Şehrin İyi Hali - Hayat Sende Derneği Skip to content

ŞEHRİN İYİ HALİ - AKBANK

Şehrin İyi Hali'nde Doğru Sözlük Farkındalık Projesi

Akbank’ın desteği ile yürütülen ve her yıl katıldığımız Şehrin İyi Hali Projesi’ni 2020 ve 2021 yılında çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. Doğru Sözlük Farkındalık Atölyeleri’mizde 300’ün üzerinde üniversite öğrencisi genç ile buluştuk ve kullandığımız dilin toplumu şekillendirdiği düşüncesine dayanarak hatalı söylemler üzerine farkındalık yarattık. 2023 yılında Doğru Sözlük çalışmamızı yeniledik.
Doğru Sözlük çalışmamızı incelemek için tıklayınız.

Koruma altında yetişen bireylerin medyada ve toplumda karşılaştığı olumsuz ve etiketleyici söylemlerle mücadele etmek amacıyla oluşturulan Doğru Sözlük çalışmamızı gençlerle konuşarak fikirlerini sorduk. Atölye sonucunda katılımcı gençler Doğru Sözlük’ü sosyal medya platformlarında paylaşarak olumsuz söylemlerle mücadelede aktif rol aldılar.

Bilgi için ayrıca sehriniyihali.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etkileşim, Paylaşım, Keşif, Yaratıcılık...

2017 yılından itibaren Akbank ortaklığı ile gerçekleştirilen Şehrin İyi Hali Projesi koruma altındaki çocuklar ile gönüllü öğrencilerin bir araya gelerek yapılan etkinliklerle etkileşime geçmesini sağlanmaktadır.

Etkinlikler ile koruma altındaki çocuklara etkileşim, paylaşma ortamı sağlaması, yaratıcılıklarının harekete geçmesi için imkân sağlaması, hayal ettikleriyle etraflarını keşfetmeye başlamaları ve beraberinde iletişim kurarak soyut düşüncelerinin somutlaşmasını yaparak öğrenme fırsatı tanınmaktadır.

Proje kapsamında gerçekleştirilen oryantiring ve oyuncak tasarlama atölyesi ile koruma altındaki 100 çocuğa ulaşılmıştır.

Bültenimize üye olarak güncel olaylardan, eğitim ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz: