Projeler / Burs ve Kamp - Hayat Sende Derneği Skip to content

BURS

Koruma Altındaki Gençleri En İyi Şekilde Destekliyoruz

2022-2023 döneminde 111 gence Hayat Sende Derneği Burs Desteği sağlandı.

Koruma altında yetişen çocuk ve gençlerin hayata güçlü bir şekilde atılabilmesi için desteğinize ihtiyaç var! Burs bağışlarınız için tıklayın. 

Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için burslar vermektedir.

Burs verilen öğrenciler 4 yıl boyunca desteklenmektedir. Hayat Sende Derneği 2022 yılına kadar 337 gence burs desteği sağlamıştır. Burs verilen öğrencilere ayrıca mentorluk ve koçluk programları ile destek verilmekte ve her yıl düzenlenen kamp ile gençlerin ağ oluşturması sağlanmaktadır.

Hayat Sende Derneği koruma altındaki çocuk ve gençler için Eğitim Bursu ile Güçlendirme Bursu programı olmak üzere iki çeşit burslama yöntemi kullanmaktadır.

  1. Eğitim Bursu, her akademik yıl için Kasım-Haziran ayları arasında aylık olarak verilmektedir. Eğitim bursu halen koruma altında bulunan ve korumadan ayrılmış üniversite öğrencilerine sağlanmaktadır. Amaç koruma altında yetişen gençlerin eğitim hayatlarını desteklemektir.
  2. Güçlendirme Bursu, her yıl koruma altında yetişmiş 3 kişiye sosyal hayata uyum, iş piyasasına erişim ve kişisel gelişimlerini destekleyecek tek seferlik burs desteği sağlanmaktadır. Güçlendirme Bursu’nda amaç koruma altında yetişmiş bireylerin gelişimlerini ve güçlenmelerini desteklemektir.
 

Burs miktarı, Hayat Sende Gençlik Akademisi Yönetim Kurulu tarafından her yılın bütçesi hazırlanırken ortaklaşa kararlaştırılacaktır. Destekçilerin mali yardımlarına göre bursiyer sayısı yine Yönetim Kurulu kararı ile artırılabilecektir. Burs verilecek bursiyerler Hayat Sende Derneği Burs Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Komisyon, başvuruları isimsiz olarak görmekte, puanlama yöntemi ile değerlendirmelerini sunmaktadır. 

UYARI

  • Devlet koruması altında kalmamış olan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Eklenecek belgelerin eksik olması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.
 
 2023-2024 BURS BAŞVURULARI AÇILDI. BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Yıl Bazında Burs Verdiğimiz Toplam Genç Sayısı 

Burs DönemiBurstan Yararlanan Genç Sayısı 

2016-2017

10

 

2017-2018

50

 

2018-2019

25

 

2019-2020 

31

 

2020-2021

33

 

2021-2022

77

 

2022-2023

111

 

 

Bültenimize üye olarak güncel olaylardan, eğitim ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz: