Projeler / Burs ve Kamp | Hayat Sende Derneği Skip to content

Projeler / Burs ve Mentorluk

Koruma Altındaki Gençleri En İyi Şekilde Destekliyoruz...

Koruma altında yetişen çocuk ve gençlerin hayata güçlü bir şekilde atılabilmesi için desteğinize ihtiyaç var. Burs bağışlarınız için tıklayın. 

Hayat Sende Derneği destekçileri tarafından koruma altındaki çocuk ve gençlerin, hayata eşit ve güçlü adımlarla atılmaları için burslar vermektedir.

Burs verilen öğrenciler 4 yıl boyunca desteklenmeye devam etmektedir ve Hayat Sende Derneği 2020 yılına kadar 230 gence burs desteği vermiştir. Burs verilen öğrencilere ayrıca mentörlük ve koçluk programları ile destek verilmektedir ve her yıl düzenlenen kamp ile ağ oluşturulması sağlanmaktadır.

Hayat Sende Derneği koruma altındaki çocuk ve gençler için Standart Burs ve Stratejik Burs programı olmak üzere iki çeşit burslama yöntemi kullanmaktadır.

  1. Standart Burs, her akademik yıl için Eylül-Mayıs ayları arasındaki 9 aylık süre boyunca verilir. Stratejik Burs da ise her akademik yıl içerisinde Ocak ayında başvuru alınır ve tek seferlik burs desteği verilir. Gönüllü Teşvik Bursunun miktar ve süresi Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.
  2. Stratejik Burs, sportif, kültürel ve sanatsal çalışmalar amacıyla alınan burs olarak alınacak olup tek seferliktir. Başvuru bursiyerin ihtiyacı dahilinde belirlenecek, burs miktarı yönetim kurulu tarafından kararlaştırılacaktır. Bu burs çeşidi nakit olarak bursiyere verilmeyecek olup, ihtiyacı olan ödeme doğrudan hizmet veya mal temini yapılan ilgili yere yapılacaktır.
  3. Standart Burs, çocuk ve gençlere banka hesap bilgileri alındıktan sonra iki dönem başında dönemlik olarak yatırılır. Stratejik Burs ise her yıl Mart ayında tek seferlik olarak yatırılır.
  4. Burs miktarı, Hayat Sende Gençlik Akademisi Yönetim Kurulu tarafından her yılın bütçesi hazırlanırken ortaklaşa kararlaştırılacaktır. Destekçilerin mali yardımlarına göre Bursiyer sayısı yine Yönetim Kurulu kararı ile artırılabilecektir.

UYARI:

  • Devlet koruması altında kalmamış olan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Eklenecek belgelerin eksik olması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

2020 YILI BURS BAŞVURULARI TAMAMLANMIŞTIR. TOPLAM 88 BURS BAŞVURUSUNDAN 30 KİŞİYE HAYAT SENDE DERNEĞİ ÖZKAYNAKLARI İLE BURS SAĞLANMIŞTIR. ŞİMDİLİK 3 KİŞİYE BİREYSEL BAĞIŞÇILAR DOĞRUDAN YARDIMDA BULUNMUŞTUR. HALEN 20 KİŞİNİN BURSU İÇİN İSE KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK KAMPANYASI KAPSAMINDA BURS SAĞLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

Bültenimize üye olarak güncel olaylardan, eğitim ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz:

*Bültene abone olarak, KVKK Aydınlatma Metnini ve Gizlilik Politikasını okuyup kabul etmiş sayılırsınız.