Blog | Hayat Sende Derneği Skip to content

BLOG

‘Koruma Altındaki Çocuklar’ İçin Ruh Sağlığı Değerlendirmesi Gerekli

İngiltere Liberal Demokrat Parti temsilcisi, koruyucu aile yanına veya çocuk (bakım) evine gidecek her çocuğun kaotik yetiştirmeden kaynaklı travmalarının üstesinden gelmesi için değerlendirme yapılmasını istiyor.
Devamını Okuyun...

4 Seneyi Koruma Altında Geçiren 7 Kardeş, Koruyucu Aileleri Tarafından Evlat Edinildi

Maria, Elizabet, Guillermo, Jason, Kristina, Katerin ve James ABD’nin Georgia eyaletinden Josh ve Jessaka Clark tarafından evlat edinildi.
Devamını Okuyun...

Hayati tehlikesi olan çocukları evlat edinen çift “Her çocuk bir aileyi hak ediyor ” dedi.

Windsor Junction’un Barb ve Sam Pike çifti son 24 yıldır, yeni doğan çocuklardan 10’lu yaşlara kadar, 61 çocuğu evlat edinmişler.
Devamını Okuyun...

Bangladeş: Koruyucu Ailelerdeki ve Mülteci Topluluklarındaki Çocukların Desteğe İhtiyacı Var

Bangladeş SOS Çocuk Köyleri Ulusal Direktörü Ghulam Ishaque, Rohingya ailelerine yardımın artırılması ve Cox’s Bazar’ın güney bölgesindeki yerli halkın desteklenmesi gerektiğini aktarıyor.
Devamını Okuyun...

14 Haftalık Koruyucu Aile Projesi: Galler’de 400 Aileye İhtiyaç Var

Bir dernek, önümüzdeki sene, Galler’de ihtiyacı olan çocuklara uygun yuvaların sağlanması için 400’den fazla koruyucu aileye gereksinim duyulduğunu söyledi.
Devamını Okuyun...

Yetiştirme Yurdunda ‘olgunlaştırmak’ Ya Da ‘özgürlüğüne Kavuşturmak’ İçin İnsanlara Yardım Etmeye Odaklanan Programlar Ve Politikalar

Bu makale, yetiştirme yurdunda ‘olgunlaştırmak’ ya da ‘özgürlüğüne kavuşturmak’ için insanlara yardım etmeye odaklanan programlar ve politikalara karşı doğal olarak eksik bir yaklaşımın olduğunu öne sürer.
Devamını Okuyun...

Bizden periyodik aralıklarla haberler almak isterseniz aşağıya e-posta adresinizi bırakarak e-bültenimize abone olabilirsiniz.