Hayat Sende Derneği Gençlik Akademisi - Hayat Sende ! Skip to content

Kimsesiz çocuk yok! Devlet korumasındaki çocuk var.

Ben var, sen var, biz varız.

Eğitim hayatında da yanındayız. 

Bayramda da bağışlarınız ile koruma altındaki gençlerin hayatlarına umut olun.

Hayat Sende Derneği Bu Zamana Kadar 6200 Gencin Eğitimine Destek Verirken 230 Gence de Burs Verdi.

Bu Kurban Bayramında da Koruma Altındaki Gençlerin Yüzünü Güldürmek, Onların Hayatlarına Umut Olmak İçin Desteklerinizi Bekliyoruz.

 

Hayat Sende Derneği Hakkında

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği (Hayat Sende), 2007 yılında devlet koruması altında yetişen bir grup idealist genç tarafından kurulmuş olup devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılması vizyonuyla çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Sayılarla Hayat Sende...

0
Kişiye Sunum Yaptık
0
Gence Eğitim Verdik
0
Gence Burs Verdik
0
Başarılı Proje Geliştirdik

Bursiyerlerimiz Ne diyor?

Verdiğiniz burs sayesinde geleceğimin ilk adımlarına basamak koydum. Harcamadım çünkü harcamam gereken daha önemli bir zaman yaklaşıyor ve başka arkadaşlarım gibi savrulmak istemiyorum. Birikim yapmama yardımcı oldunuz ve belki de ilk kiramı siz karşılamış ve beni tehlikelerden bir ay uzak tutmuş oldunuz. Ben de hayatımı rayına oturttuğum zaman Hayat Sende Derneği’ne zaman ayırmak, etkinliklere destek olmak, en önemlisi de bir parçanız olmak isterim. Bu dönem beni şemsiyeniz altınıza aldığınız için teşekkür ederim. İyi yürekli insanlar her zaman lazım bize.
Suzan
Okulun ilk senesinde çizim derslerimiz başlamıştı ve benim bir bilgisayarım yoktu. Bölüm derslerinin zor olması nedeniyle her zaman çalışmam gerekiyordu. Ders kitaplarımızın fiyatları da oldukça pahalı olabiliyordu. Tüm bunları düşününce şimdi anlayabiliyorum Hayat Sende’nin bana verdiği desteği. O dönemlerde Hayat Sende Derneği ile karşılaştık. Görüştük, konuştuk. Bana bir bilgisayar verdiler. Burs verdiler. İşte Hayat Sende ile böyle tanışmıştım. Bursumla ders kitaplarımı karşıladım, derslerime hazırlandım ve artık çizim yapabiliyordum rahatça. Sadece maddi değil, bir o kadar da manevi desteklerini gördüm. Benimle ilgilendiler. Beni dinlediler. Yaz döneminde staj yapmamı sağladılar. Hep yol gösterici oldular bana. Hiç bir zaman desteklerini esirgemediler, hep yardımcı oldular.
Serhat

Partnerlerimiz

Kimsesiz çocuk yok! Devlet korumasındaki çocuk var.

Ben var, sen var, biz varız.

Eğitim hayatında da yanındayız. 

Bayramda da bağışlarınız ile koruma altındaki gençlerin hayatlarına umut olun.