AbilityPool ve Hayat Sende

AbilityPool; kurumları, kurum çalışanlarını, gönüllüleri ve sivil toplum kuruluşlarını tek bir dijital platformda buluşturan bir sosyal girişimdir. 

Bu platform kuruluşların çalışanlarının farklı yeteneklerini keşfetmelerini ve gönüllülüğü daha etkin yönetmelerini sağlamaktadır. AbilityPool’da bulunan 100’den fazla STK, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında çeşitli projeler açarken, gönüllüler profillerini oluşturduktan sonra tek bir tuşla istedikleri projelere katılabilirler. 

Kurum çalışanları ve gönüllüler profillerinde toplam katıldıkları proje sayıları, gönüllük saatleri gibi bilgileri görebilirken şirketler ve sivil toplum kuruluşları her proje sonunda otomatik olarak oluşturulan sosyal etki raporları sayesinde projelerinin yarattığı etkiyi ölçümleyebilir.

AbilityPool, STK’ların yetenekli ve yetkin gönüllü ve hayırsever havuzuna ulaşılmasını sağlar. Aynı zamanda şirketlere özel açılabilen projeler sayesinde STK’ların şirketlerle kurdukları bağ güçlenir, bağış alma potansiyeli artar. AbilityPool’u kullanan STK’ların kurumsal büyük firmalardan aldığı destek artar ve platformda paylaştıkları projeler sayesinde daha büyük sosyal fayda yaratma imkânı olur.

Gönüllüler, AbilityPool’da açtıkları profillerine yeteneklerini ekleyebilir, böylece kendi ilgi alanlarına uygun projelere erişimleri kolaylaşır. Ayrıca, katıldıkları proje sayısı, toplam gönüllülük saati gibi verilere de profilleri aracılığıyla ulaşabilirler. Gönüllüler AbilityPool üzerinden katılmak istedikleri projelerin sorumlularıyla iletişime geçebilir, projeyle ilgili soru veya yorumlarını paylaşabilir, proje sonunda ise projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak sonraki projelerin geliştirilmesine katkı sağlayabilirler.

Hayat Sende Derneği

Hayat Sende Gençlik Akademisi Derneği (Hayat Sende), 2007 yılında devlet koruması altında yetişen bir grup idealist genç tarafından kurulmuş olup devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılması vizyonuyla çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda Hayat Sende Derneği; Burs, Mentorluk, Alternatif Bakım Veri Tabanı, Aile Temelli Bakım Modellerinin Güçlendirilmesi, Şehrin İyi Hali’nde Doğru Sözlük Farkındalık, Çocuk Koruma Sistemi Danışma Hattı, Koruma Sonrası Topluma Geçiş Rehberi, İslam Ülkelerinde Bakım Modellerinin Desteklenmesi, KAGA Gençlik Kampı gibi gerçekleştirdiği projeler ile koruma altında yetişen gençleri güçlendirmeyi hedeflemektedir. 

Abilitypool & Hayat Sende İş birliği

AbilityPool geniş gönüllü ağı ile Hayat Sende projelerine destek olmaktadır. Hayat Sende özellikle mentorluk projelerinde grup kolaylaştırıcıları ve mentorlara; İstanbul Maratonu’nda koşuculara ihtiyaç duymaktadır. AbilityPool bireysel ve kurumsal gönüllüleri ile Hayat Sende projelerinin daha geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağlamaktadır. 

Tavsiye Edilen Yazılar