Koruma altında yetişen bekar bir anne, 6 erkek çocuğu evlat ediniyor: Böylece hepsi bir arada büyüyecek

Koruma sisteminde yıllar boyunca yalnız bir çocukluk tecrübesi yaşayan bu bekar anne, altı erkek çocuğu evlat edindi ve evine aldı.

Annesi onu devlet korumasına bıraktığında, Jessica Benzakein 12 yaşındaydı. Yaşı daha büyük olan çocukların evlat edinilme ihtimali daha düşük olduğu için; Benzakein 18 yaşına kadar koruma altında kaldı. Sonrasında ise üniversiteye başladı.

Genç bir kadın olan Benzakein, pek çok tatilini bir aile hayali kurarak geçirmişti. Nihayet; Wisconsin, Milwaukee’de kendi evine sahip olduğunda, kalbini ve evini korunmaya ihtiyacı olan çocuklara açmaya karar verdi. Bu çocuklar geçmişte onun da yaşamış olduğu sıkıntıları yaşıyorlardı.

Eski eşi ile ortaklaşa iki biyolojik evladına bakarken; birkaç yıl önce de koruma sisteminden altı çocuğu sahiplendi. Bu altı çocuktan dördü biyolojik kardeşler ve şimdiki yaşları 8 ila 18 arasında değişiyor. 4 ve 6 yaşlarındaki diğer iki çocuk ise birbirleriyle akraba.

Aslında, başlangıçta çocukların sadece bir hafta sonu için Benzakein ile birlikte kalması bekleniyordu. Ancak bu birkaç günlük süreç, mutlu bir aile olarak geçirilen yılların başlangıcı oldu. Benzakein, resmi olarak bu haftanın başında çocukları evlat edindi ve onların yasal velisi oldu.

46 yaşındaki anne bugün şunları söylüyor: “Herkes bu çocukların ne kadar şanslı olduğundan ve benim ne kadar iyi bir şey yaptığımdan bahsediyor.” “Ama…kendimi tutamıyorum, ağlıyorum…Onlar beni iyileştirdi. Ben yirmili yaşlarımı bir aileye ihtiyacım olmadığını düşünerek geçirmiştim. Ama vardı.”

“Onlar bana bir amaç verdi.”


Bu yazı, Hayat Sende Derneği için Nur Banu Gençten tarafından aşağıdaki bağlantıdan Türkçe’ye “Gayriresmi resmiden üstündür.” ilkesiyle çevrilmiştir. Yazının orijinal linkline ulaşmak için tıklayınız.

Siz de Hayat Sende’ye bağışta bulunun, koruma altındaki çocuk ve gençlerin hayatlarına umut olun. Bağışlarınız için tıklayın.

Tavsiye Edilen Yazılar