Evlat Edindiği Kızı, Böbrek Nakliyle Babasının Hayatını Kurtaracak!

Kaderin cilvesi… Kuzey Karolina’daki bir kadın, onu 27 yıl önce evlat edinen adamın hayatını böbreğini bağışlayarak yakında kurtaracak.

DeLauren McKnight, babasıyla-Billy Houze- böbreğinin uyuştuğunu öğrenince çok şaşırmıştı çünkü aralarında bir kan bağı yoktu.

Billy Houze’ın böbreği 2016 yılında iflas etmeye başlamıştı. Doktorlar önümüzdeki 5 seneyi nakil
olmadan atlatamayacağını söylemişlerdi.

64 yaşındaki papazın ailesindeki hiç kimsenin böbreği ona uymamıştı.
Cuma günü Good Morning America (bir televizyon programı)’da konuşan 5 çocuk babası Billy, kızıyla son derece gurur duyduğunu söyledi ve ekledi ‘’Kızım bana ‘ Baba sen benim hayatımı beni koruyucu aileden evlat edinerek kurtardığını düşünüyordun ama aslında, ilerde ben de senin hayatını kurtarabileyim diye benimkini kurtarıyordun, dedi.’’

Papaz, 2016’da safra kesesi ameliyatının ardından böbrek yetersizliğinden sıkıntı çekmeye başlamıştı.
Hiçbir akrabası donör olarak uyuşmadığı için doktorlar böbreği bulabilmek 7 yıl sürebilir demişlerdi.

Ardından şubat ayında, Billy Houze ve eşinin  1992 yılında evlat edindiği DeLauren McKnight doktorlar tarafından test edildi ve işte aranan donör oydu! McKnight babasına beklenmedik haberi verdiğinde, Billy’nin gözyaşlarına boğulduğunu söyledi.

‘1992’de tanrı bize o zamanlar göremediğimiz bir melek gönderdi. Koruyucu aileden onu evlat edinip
hayatını kurtarmaya çalışarak kızımızın sorumluluğunu üstlendik. Ama tanrının hikmetine bakın! 27 yıl sonra açığa çıktı. Biz onu kurtarmıştık, o da benim hayatımı böbrek hastalığımdan kurtarsın diye. Bana biraz daha yaşayabilmem için böbreğini bağışlamak üzere. Bu güzel kadını o kadar seviyorum ki… Ve yaptığı fedakarlığı… Bu yolda dualarınızı eksik etmeyin.’Kızı Good Morning America’ da ‘Ona kahramanım diyorum.’ dedi. ‘Bu hayatta onun için yapamayacağım bir şey yok böylece hayatının tadını çıkarıp yanımda olabilir.’Baba kız önümüzdeki haftalarda ameliyata girecekler.

Bu yazı, Hayat Sende Derneği için Duygu Sönmez tarafından aşağıdaki bağlantıdan Türkçe’ye “Gayriresmi resmiden üstündür.” ilkesiyle çevrilmiştir.
Yazının orijinal linkline ulaşmak için tıklayınız.

Siz de Hayat Sende’ye bağışta bulunun, koruma altındaki çocuk ve gençlerin hayatlarına umut olun. Bağış yapmak için tıklayın.

Tavsiye Edilen Yazılar